1. 1.Co sprawia ze RuMe to "Lepsze torby wykonane w lepszy sposób"?
 2. 2.Co oznacza termin "Fair Trade"?
 3. 3.Ile kilogramów mogą utrzymać torby RuMe?
 4. 4.Czy torby RuMe można prać w pralce?
 5. 5.Dlaczego torby RuMe nie są wykonane z przetworzonego poliestru?
 6. 6.Czy Mogę robić na torbach RuMe nadruki techniką sitodruku?
 7. 7.Dlaczego torby RuMe nie są zapakowane w dodatkowe torebki?
 8. 8.Dlaczego cena torby RuMe jest nieco wyższa niż innych toreb wielokrotnego użytku na rynku?
 9. 9.W jaki sposób RuMe rekompensuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery?
 10. 10.W jaki sposób złożyć torbę RuMe?

 

 

1. Co sprawia, że RuMe to "Lepsze torby wykonane w lepszy sposób”?

 

RuMe są lepszymi torbami... dlatego, że są niezwykle funkcjonalne:

 • -Rączką jest tak dobrana, aby pasowała na każde ramię - mężczyzny czy kobiety - nawet podczas noszenia obszernych płaszcz zimowy.

 • - Innowacyjny kształt toreb – „pudełkowy”, pozwala na wykorzystanie całego wnętrza do spakowania wielu rzeczy nawet dużych przedmiotów.

 • -Wykonane są z wodoodpornego gęsto tkanego poliestru, torby Medium i Macro utrzymują do 23 kg.

 • -Gdy nie są w użyciu, zestaw trzech toreb RuMe może być łatwo zwinięty i połączony ze sobą, opatentowany system składania umożliwia zrolowanie trzech toreb do wielkości filiżanki kawy.

RuMe są wykonane lepszy sposób ... ponieważ są one produkowane w sposób odpowiedzialny:

 • - Torby RuMe są projektowane i pakowane według filozofii – „no-waste” (bez odpadów), tak więc nie ma zbędnych opakowań lub odpadów.

 • - Przede wszystkim produkty RuMe są zaprojektowane w Denver, Colorado i produkowane w Korei Południowej pod rządowym certyfikatem Fair Trade Factory, który zawiera następujące zasady i standardy, które obejmują, ale nie są ograniczone do:

  - Godziwej płacy dla wszystkich pracowników fabryki (PKB per capita w Korei Południowej USD 24.600 dolarów rocznie),

  - Pracownicy mają przerwy na posiłki, nie są zobowiązani do pracy w nadgodzinach bez odpowiedniego odszkodowania,

  - Zakład jest nowoczesny, czysty, dobrze oświetlony, z protokołami ratowniczymi.

 

2.Co oznacza termin „FAIR TRADE”?

 

Fair Trade z pewnością jest to termin, który jest obecnie wykorzystywany przez firmy, które rozumieją, że konsumenci zastanawiają się jak dane produkty są wytwarzane. Ostatecznie, termin ten oznacza trzymanie się zasad, takich jak sprawiedliwego wynagrodzenia, jak również standardów społecznych i środowiskowych. Takie firmy muszą mieć przejrzystość w sposobie prowadzenia działalności gospodarczej. Wiele współczesnych krajów ma rządowe agencje, które monitorują i regulują handel, przedsiębiorstwa te działają na tych samych zasadach i przestrzegają odpowiednich przepisów dotyczących bezpieczeństwa i płac. W Korei Południowej, agencją tą jest Korean Fair Trade Commission (KFTC). RuMe współpracuje z fabrykami w Korei Południowej, które są członkiem KFTC. Agencja ta monitoruje i reguluje działania, aby zapobiec nieuczciwej konkurencji metod biznesowych. System certyfikacji Fair Trade jest podobny do systemu europejskiej certyfikacji ISO.

 

3. Ile kilogramów mogą utrzymać torby RuMe?

 

Ponieważ torby RuMe mają podwójne szwy z grubo tkanego poliestru, mogą utrzymać więcej niż jakiekolwiek inne torby wielokrotnego użytku na rynku. Medium RuMe i Macro RuMe mogą pomieścić do 23 kg i Mini RuMe może pomieścić do 15 kg. W jednej Torbie RuMe możesz pomieścić zawartość 3 plastikowych reklamówek z artykułami spożywczymi.

 

4. Czy torby RuMe można prać w pralce?

 

Tak, torby RuMe można prać w pralce w zimnej wodzie(max. 30 stopni), więc nie musisz martwić się o utrzymanie czystości swojej torby. Wystarczy rozwiesić, aby wyglądała jak nowa.

 5. Dlaczego torby RuMe nie są wykonane z poliestru z recyklingu?

 

W pierwotnej intencji RuMe było wykorzystanie przetworzonego poliestru. Jednakże, po szeroko zakrojonych badań, odkryliśmy, że korzyści z wykorzystania przetworzonego poliestru są negowane przez duże zużycie energii, wody i środków chemicznych wykorzystywanych do przetwarzania poliestru, ze względu na fakt, że proces ten wymaga bardzo wysokiej temperatury i środków chemicznych. Ponadto, przetworzony poliester jest gorszej jakości i nie jest tak wytrzymały jak oryginalny poliester.

Z zasady "trzech R" świadomości ekologicznej:REDUCE-redukować, REUSE- ponownie wykorzystać i RECYKLING- przetwarzać, ostatnie "R" jest pomyślany jako ostatnia opcja. RuMe wierzy, że poprzez oferowanie produktów wyższej jakości, bardziej wytrzymałych, umożliwia swoim klientom korzystanie z naszych toreb wielokrotnego użytku przez dłuższy okres czasu, ograniczając w ten sposób ogólną ilość odpadów i zużytej energii.

 

 

6. Czy moge zrobić nadruk na torbach metodą sitodruku?

 

Na dowolnej torbie marki RuMe można zrobić nadruk techniką sitodruku - logo własnej firmy lub dowolnej grafiki.

 

 7. Dlaczego torby Rume nie są zapakowane w dodatkowe woreczki?

 

Wiele toreb wielokrotnego użytku obecnych na rynku posiadają zbędne woreczki na torby. Często woreczki te zostają zgubione albo wyrzucone. Firma RuMe obrała inną strategię -zamiast dodatkowego woreczka- stworzyła prosty, kompaktowy sposób na połączenie 3 toreb, zajmujący mało miejsca.

 

 8. Dlaczego torba RuMe jest nieco droższa niż inne torby wielokrotnego użytku na rynku?

 

Istnieją dwa elementy, które tworzą koszt toreb wielokrotnego użytku – po pierwsze koszt materiału – po drugie koszt siły roboczej używanej do szycia toreb.

Torby RuMe są wykonane z wyższej jakości grubszego poliestru i ponieważ materiał jest produkowany w Korei Południowej, powoduje to że koszt poliestru jest nieco wyższy niż porównywalne tkaniny wyprodukowane w Chinach.

Jednakże największym czynnikiem powodującym nieco wyższe koszty jest koszt pracy. Ponieważ torby RuMe są produkowane pod rządowym certyfikatem Fair Trade Factory koszty są nico wyższe niż w przypadku toreb, które zostały wykonane w nieuregulowanych czynnikiem pracy w Chinach i innych częściach świata. W rzeczywistości koszt pracy poniesiony przy produkcji torby, jest większy niż tkaniny wykorzystanej na jej uszycie, a nawet więcej niż cena detaliczna wielu innych toreb wielokrotnego użytku w sklepach już dziś. RuMe uważa, że odpowiedzialność ekologiczna i społeczna idą ręka w rękę, musimy chronić naszą planetę i szanować siebie nawzajem. Dlatego RuMe działa tylko z certyfikatem Fair Trade Factory.

 

 9. W jaki sposób RuMe rekompensuje emisję dwutlenku węgla do środowiska?

 

Firma RuMe niezwykle poważnie traktuje swój wpływ na środowisko naturalne i nieustannie poszukuje sposobów na zminimalizowanie i jego równoważenie. Wszystkie opakowanie detaliczne jest wykonane z materiałów wtórnych i podlegających dalszemu przetworzeniu. Emisja CO2 przez RuMe została również zminimalizowana poprzez umiejscowienie produkcji w Południowej Korei. Torby RuMe podróżują około 250 mil z miejsca podukcji materiału do portu w Południowej Korei. Prawdopodobnie jest to najniższa emisja CO2 w przemyśle toreb wielokrotnego użytku. Aby zrównoważyć naszą emisję dwutlenku węgla, RuMe jest zobowiązane do sadzenia 100 drzew rocznie.
 

10. W jaki sposób mogę złożyć torbę RuMe?